Нанесення рідких шпалер на поверхню

Як замішувати рідкі шпалери ми дізналися в попередній статті. Зараз розглянемо сам процес нанесення. Як було сказано раніше, з рідкими шпалерами "Стиль" працювати дуже просто. Достатньо невеликого відрізка часу і ви «наб'єте» руку. Тому викликати майстра-обробника зовсім не обов'язково (звичайно якщо ви не захочете якось складно комбінувати різні типи шпалер, де без солідного досвіду нанесення не обійтися). А зі звичайною обробкою стін і стель якимось одним або двома типами шпалер цілком впораєтеся і ви самі!

Ну ось і настав той самий момент, шпалери готові до нанесення, готові і ми. Як буває, у новачків в цій справі можуть з'явитися на початковому етапі деякі труднощі. Тому рекомендуємо тим, хто взявся за цю нескладну роботу вперше, почати на тих стінах, які потім будуть закриті меблями або де не дуже хороше освітлення від самого початку. Так ми приховаємо такі недоліки і отримаємо початковий досвід, відчуємо матеріал і сам процес. Не забудьте звернути увагу на обсяг першого замісу - він повинен відповідати площі обраної поверхні (можна зробити заміс з невеликим запасом).

Рідкі шпалери "Стиль" потрібно наносити на оброблювану поверхню шпателем з пластику або оргскла з гладкою поверхнею (дуже бажано саме з оргскла, так як через його прозору поверхню добре видно як лягає на ділянку поверхні матеріал). Наносити шпалери потрібно при температурі не нижче + 15С градусів). Рухи шпателем повинні бути природніми, без напруги рук. Матеріалу на шпатель потрібно брати невелику кількість. Виконувати роботу потрібно на рівні погляду (завжди краще і зручніше не нахилятися, а присісти, чи не тягнутися на навшпиньки, а встати на сходи або стілець). Шпатель потрібно тримати під деяким (невеликим) кутом до оброблюваної поверхні, щоб суміш, яка наноситься, витіснялася з-під нього у напрямку руху руки. Щойно нанесене покриття повинне мати пухку структуру, не бути спресованим (адже рідкі шпалери це не шпаклівка або штукатурка). Не потрібно занадто тиснути на шпатель, щоб уникнути спресованості матеріалу, інакше ми не отримаємо рельєфу, та й витрата шпалер збільшиться.

Однієї упаковки рідких шпалер "Стиль" зазвичай вистачає на покриття 3-4 кв.м досить рівної поверхні основи. Товщина шару, що наноситься повинна бути 2-3 мм). Якщо оброблювана поверхня має багато нерівностей і кутів, то витрата матеріалу може від самого початку збільшитися.

Використовуйте бокове освітлення. Це дозволить вам помітити розводи і напливи, які можуть утворитися в процесі роботи і швидко виправити ці невидимі, на перший погляд, недоліки. Скористайтеся для цього портативним патроном або прожектором.

Якщо раптом виявиться, що шпалери не дуже добре липнуть до стіни, додайте трохи води в суміш (про допустимі норми води читайте в інструкції до рідких шпалер). Не наносьте дуже тонкий шар, щоб не було «просвітів» в покритті. І, звичайно ж, завжди покривайте всю стіну цілком «від кута до кута», без перерв. Якщо стіна виявилася занадто великою, то засохлі краї вже покритої раніше ділянки обов'язково трохи змочіть водою. Таким чином ми запобігнемо виникненню можливих переходів і швів.


У самому кінці, після того як вся стіна вже покрита, потрібно надати їй рівномірну шорсткість. Для цього трохи пройдіться по всій стіні розпилювачем з водою і загладьте поверхню шпателем. Огляньте стіну ще раз - основа не повинна просвічуватися, не повинно бути розривів, горбів і напливів на тільки-що нанесеному покритті.

Так як шпалери мають певну структуру на поверхні, всі ці вади будуть добре видимі на етапі нанесення і їх завжди легко відразу ж виправити, якщо це необхідно. Якщо ж поверхні потрібно надати велику рельєфність і об'ємність, то через 4-5 годин після нанесення шпалер можна пройтися по стіні поролоновим або тканинним валіком з коротким ворсом, попередньо змочуючи його у воді.

Сохне покриття при природних умовах. Залежно від температури і вологості повітря шпалери повністю висихають через 1-3 доби. Для більш швидкого висихання рекомендується в приміщенні влаштувати протяг (рідкі шпалери цього не бояться). Залишається тільки радіти виконаній роботі і насолоджуватися отриманим результатом.


Наступного разу ми дізнаємося для чого потрібен акриловий прозорий лак і як з ним працювати.