Застосування акрилового лаку з рідкими шпалерами

У попередній статті ми навчилися правильно наносити рідкі шпалери. Зараз ми поговоримо про акриловий лак і для чого він потрібен.

Декоративні покриття і звичайні шпалери мають одну особливість - вони не дуже вологостійкі. Для того, щоб усунути цей невеликий недолік, який і недоліком назвати складно, можна на рідкі шпалери, після їх нанесення і повного висихання, нанести безбарвний акриловий лак. Він підвищить міцність самого покриття і збільшить вологостійкість. Але після обробки поверхні таким лаком стіни (або стелі) будуть гірше «дихати».

Акриловий лак є екологічно чистою композицією, яка не містить органічних розчинників і заснована на водно-дисперсній акриловій сполучній складій. Після висихання акриловий лак додає міцність декоративним матеріалам. Покриття стає твердим, водостійким і паропроникним, легко переносить і механічні навантаження, і вологі прибирання з використанням різних миючих засобів.

Застосовувати акриловий лак можна двома способами, які один одного доповнюють. Перший спосіб передбачає додавати лак безпосередньо в масу при замішуванні рідких шпалер. Цей варіант зміцнює декоративне покриття і робить його стійким до механічних пошкоджень. При другому способі акриловий лак наноситься нерозведеним прямо на висохлу поверхню покриття тонким шаром за допомогою широкого тонкого пензля. Другий спосіб не обов'язковий і його можна використовувати як додатковий для поверхонь, які часто піддаються потраплянню вологи. Таким чином наші рідкі шпалери, при використанні спільно з акриловим лаком, можна сміливо наносити і в кухні та у ванній кімнаті.


Витрата лаку при використанні першого способу - 1л. на 20 кв.м покриття та при комбінуванні з другим способом - 1л. на 4 кв.м. Взагалі акрилових лаків для використання з рідкими шпалерами існує безліч. Інструкція по застосуванню може відрізнятися від даної тому що ви можете використовувати різні лаки. Тон покриття, після застосування лаку, може бути трохи яскравіше ніж без нього. І ще, після покриття лаком рідкі шпалери не можна застосовувати вдруге.


Догляд за шпалерами простий. Якщо покриття без лаку - робиться сухе прибирання стін (за допомогою пилососа, наприклад). Якщо був застосований лак - то можна сміливо здійснювати злегка вологе прибирання покриття із застосуванням миючих засобів.


У наступному огляді ми розповімо як реставрувати пошкодження покриття з рідкими шпалерами.