Приготування суміші рідких шпалер

У попередній статті ми говорили про підготовку стінТепер прийшов час розповісти про приготування рідких шпалер.

Для приготування рідких шпалер від виробника "Стиль" нам знадобиться зовсім нічого: самі шпалери, ємність для замішування і чиста (без іржі) водопровідна вода. Ємність потрібно вибирати більшого обсягу (для зручності замішування), тобто вона повинна бути не менше 10 літрів на одну порцію (зазвичай це пакет на 1 кг) рідких шпалер. Але краще взяти побільше і досить глибоку (близько 20-30 см глибиною). Можна використовувати або пластикову миску, або навіть кухонну алюмінієву і абсолютно не переживати - адже ємність легко відмивається від залишків замішуваного матеріалу. Вода обов'язково повинна бути чистою. Температура води - комфортною для рук (градусів 20-30). Температура ніяк не впливає на якість самої суміші, але в теплій воді приємніше розмішувати матеріал і простіше.

Рідкі шпалери "Стиль" потрібно замішувати відразу по одній упаковці цілком або ж відразу кілька упаковок (в одному замісі). При використанні відразу декількох упаковок трохи ускладнюється процес замішування. Це доцільно лише тоді, коли упаковки з різних партій і їх тон може трохи відрізнятися один від одного. Таким чином можна виключити відмінності у відтінках. Якщо заміс проводиться по одному паку, то є сенс половину замішаного пака змішати з наступним замісом знову ж для усунення відмінності у відтінках. Використовуємо тільки пакет цілком (щоб усунути нерівномірність розподілу компонентів). Зауважимо, що підприємство "Стиль", як і більшість інших виробників, залишає за собою право на незначні тонові відмінності між різними партіями одних і тих же типів шпалер (+ 0,5 / 1 тон).


Отже, спочатку необхідно гарненько струснути кілька разів пакет в закритому вигляді для того, щоб всі складові рівномірно розподілилися. Потім висипати весь вміст пакету в теплу воду і перемішати ретельно руками. Води беремо 5 літрів (взагалі витрата води зазначена на упаковці з сухою сумішшю). Гарненько перемішуємо суміш руками щоб вийшла однорідна маса (матеріал абсолютно нешкідливий для шкіри). Воду доливаємо порціями по 100 мл, досягаючи зручної для нанесення консистенції суміші. 

Потім залишаємо замішані шпалери на 8 годин для набухання. Після цього повторно ретельно і рівномірно перемішуємо, і ще раз, якщо необхідно, додаємо порціями трохи води. Консистенція суміші повинна бути однорідною, не дуже густою (інакше важко буде її наносити) і не занадто рідкою (буде стікати зі стін або при нанесенні будуть утворюватися розриви). При великій кількості води втрачається сполучна властивість клею.


От і все. Наші шпалери готові до нанесення на поверхню. Хотілося б тут зазначити таку особливість: замішані шпалери можна зберігати до 14-ти днів в прохолодному місці, а якщо заморозити суміш в холодильнику, то можна і набагато довше. І потім цю заморожену суміш використовувати, наприклад, для реставрації пошкоджених ділянок, попередньо розморозивши її. Але при цьому сполучні властивості клею можуть трохи втратитись і потрібно буде додавати свіжий клей.


Наступний огляд дасть нам уявлення про те, як правильно наносити рідкі шпалери на оброблювану поверхню.