Від чого залежить площа покриття рідкими шпалерами

Рідкі шпалери від будь-якого виробника покривають площу приблизно 3,5-4 кв.м. з розрахунку на 1 кг суміші. У деяких випадках це буде 2,7-3 кв.м. (Залежить від типу використовуваних шпалер).

Давайте розглянемо загальні випадки, від яких залежить витрата матеріалу.

В першу чергу площа, що покривається, однозначно залежить від типу придбаних шпалер:

 • якщо в суміші використовується товста нитка, то шар нанесення рідких шпалер буде товщим і відповідно площа оброблюваної поверхні буде зменшуватися;

 • коли нитка не дуже товста, але її в суміші багато, то шар нанесення теж буде потовщуватись, що відіб'ється на зменшенні площі покриття;

 • якщо має в своєму складі полімерну нитку, то при замісі такого складу він буде більш в'язким і еластичним, а це сприяє зменшенню наносного шару і відповідно буде збільшуватися оброблювана поверхня.

По-друге, на площу покриття впливає якість вимішування суміші:

 • при погано вимішаній суміші в ній присутні згустки, які сприяють зменшенню площі, що покривається;

 • якщо при замішуванні залили занадто велику кількість води, то в момент нанесення можуть утворюватися розриви, що сприяє збільшенню площі покриття (але втрачається естетичний вигляд покриття);

 • якщо приготована суміш не була використана відразу, а простояла більше 3-х діб, то відбувається деяке розшарування води і основи. При роботі з таким матеріалом нам доведеться наносити більш товстий шар шпалер через втрату ними своєї еластичності. Це в свою чергу зменшує площу покриття.

Третім фактором, що впливає на площу поверхні, що покривається, є стан самої поверхні:

 • при нерівній поверхні, якщо є значні западини, матеріал, що наноситься, буде прагнути заповнити ці западини, що дасть нам в підсумку зменшення обробленої площі;

 • якщо оброблювана поверхня дуже гладка, то занадто складно нанести досить тонкий шар і при цьому можуть утворюватися розриви. Це призведе до збільшення наносного шару і, відповідно, до зменшення площі покриття.

Ну і четвертим фактором, від якого залежить витрата матеріалу, є саме якість виконаних робіт з нанесення рідких шпалер:

 • якщо після нанесення залишилися горбки, то значить погано вирівняли шар і площа покриття зменшиться у підсумку;

 • якщо шар виходить більш товстим при нанесенні рідких шпалер, то площа покриття відповідно буде меншою;

 • якщо наноситься покриття за допомогою спеціального обладнання методом розпилення, то шар потовщується, а площа зменшується. 

Але не варто засмучуватися через деякі втрати при нанесенні, в разі коли площа покриття зменшується. Пам'ятайте, що збільшення товщини шару, що наноситься, обернеться в кінцевому підсумку тільки вигодами: теплоізоляція стін буде вище, краще буде шумоізоляція, ну і при вирівнюванні нерівностей рідкими шпалерами ви однозначно економите на інших матеріалах і пов'язаних з ними не дешевих роботах (штукатурка, шпаклівка і т. д.). Так що у використанні рідких шпалер присутні тільки позитивні сторони. А вже якщо подивитися на багатство одержуваних інтер'єрів - то і тим паче!

Користуйтеся рідкими шпалерами "Стиль" всюди, де це можливо!