Ремонт при пошкодженнях поверхонь з рідкими шпалерами

У минулому огляді ми розглянули способи застосування і доцільність використання акрилового лаку. Цього разу поговоримо про ремонт пошкоджень рідких шпалер.

На відміну від багатьох інших оздоблювальних матеріалів, які зараз присутні на ринку, і ремонт яких, в разі їх навіть не великого пошкодження, буде не дешевим, а часом і зовсім неможливим без втрати своєї загальної цілісності, рідкі шпалери абсолютно позбавлені таких недоліків в процесі їх експлуатації. Самі експлуатовані місця в житлових приміщеннях - це місця навколо вимикачів світла, в офісах і громадських приміщеннях - це місця з якими стикаються спинки крісел і місця з великою прохідністю людей. Ці поверхні часто в кілька разів більше за інших піддаються забрудненню. От саме в цих випадках рідкі шпалери дозволяють уникнути повного ремонту поверхонь. За рахунок властивостей клею КМЦ, що входить в їх склад, шпалери, після достатнього зволоження, стають пластичними як і в момент їх нанесення і дозволяють легко замінити пошкоджені чи забруднені ділянки на нові. Озброївшись лише пластиковим шпателем і розпилювачем можна швидко «закрити» пошкоджену поверхню так, що не залишиться і сліду від виконаної роботи.

Тобто для ремонту пошкодженої поверхні або при частковому знятті покриття (коли потрібно прокласти кабель у стіні, наприклад), потрібно за допомогою розпилювача (підійде для прасування білизни) зволожити чистою водою ділянку, що ремонтується. Потім за допомогою шпателя необхідно зняти зі стіни розмочені рідкі шпалери і помістити їх в чистий пластиковий посуд.

Після ремонтних робіт (укладання кабелю, штукатурка і шпаклівка вибоїн) цю частину стіни потрібно покрити двома шарами грунтовки або ПФ-емалі, просушити кожен шар близько 6 годин. Коли грунтовка висохне, необхідно за допомогою розпилювача розмочити краї матеріалу, який прилягає до ділянки, що реставрується. Замісити ті шпалери, які були зняті зі стіни при ремонті ділянки поверхні, щоб утворилася однорідна тістоподібна маса (як при першому покритті стіни рідкими шпалерами) і нанести шпателем цю масу шпалер на стіну, перетираючи при цьому прилеглі краї покриття з тим, що наноситься знову.

   

Після того, як ремонтована ділянка покриття повністю висохне, вона стане абсолютно однорідною і однотонною з усією стіною. Місце ремонту при цьому буде як новеньке і абсолютно не помітне.


Забудьте про прикрощі при використанні рідких шпалер "Стиль". З ними ремонт буде просто захоплюючою пригодою, яка подарує чимало незабутніх вражень.